Archiwum z kategorii »Silnowo «

DSC_0013W poniedziałek (20.03.2017r.) z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia wybraliśmy się na poszukiwanie i przywitanie wiosny oraz pożegnanie zimy. O godzinie 16.00 dzieci zabrały z biblioteki wcześniej przygotowane kukły Marzanny i ruszyliśmy w korowodzie po Silnowie, zapraszaliśmy wiosnę oraz wyganialiśmy zimę z każdego zakątka miejscowości.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

DSC_0232W dniach 17-18.02.2017r. (z piątku na sobotę) w filii bibliotecznej w Silnowie odbyła się Noc w Bibliotece pt. „Wśród piratów”. Na dzieci czekała moc atrakcji! Na początek został spisany kontrakt, później dzieci wylosowały teksty z łamańcami językowymi, które miały poprawnie odczytać w momencie pasowania na pirata. Po tym wstępie przeczytaliśmy jedną z książeczek o piratach, następnie przyszli kandydaci wykonali swoje ilustracje do usłyszanego tekstu.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

DSC_000128 grudnia 2016r. o godzinie 16:15 odbyła się kolejna zabawa mikołajkowa. Na dzieci czekała moc atrakcji, zabawa, konkursy czy słodki poczęstunek. Dzieci w grupach wypełniały pusty worek św. Mikołaja swoimi ulubionymi prezentami. Powstały dwie wspaniałe prace chłopców i dziewczyn. Zorganizowano także konkurs na portret św. Mikołaja w dwóch kategoriach: dzieci starsze i dzieci młodsze.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

DSC_001717 grudnia 2016r. o godzinie 16:00 odbyły się po raz pierwszy Jasełka. W przedstawieniu udział wzięły dzieci i dorośli z Silnowa, Szczecinka i Przybrdy. Po przedstawieniu na wszystkich zgromadzonych czekał słodki poczęstunek. Czas spędzony w bibliotece upłynął bardzo szybko w miłej i serdecznej atmosferze.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

_aDSC4181Dla dzieci obchody 11 listopada były także pełne atrakcji. „Kącik zabaw” zaaranżowały animatorki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie oraz z filii biblioteki w Radaczu i Silnowie w jednej z sal CKiR-u.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz, Silnowo

konkursDrodzy miłośnicy książek!

Specjalnie do Was kierujemy naszą propozycję. Licząc na zainteresowanie wszystkich wiernych czytelników i gości naszej Biblioteki, zapraszamy do udziału w konkursie na najaktywniejszego „Czytelnika miesiąca grudnia 2016”, a później każdego kolejnego miesiąca z finałem w grudniu 2017 roku i nadaniem tytułu „Czytelnika roku 2017”.

więcej…

DSC_00413 września o godzinie 15:00 na plaży na Dolnym Silnowie rozpoczął się Dzień Pieczonego Ziemniaka wspólnie zorganizowany przez: Bibliotekę™ w Silnowie – Filia MBP w Bornem Sulinowie, Panią… Sołtys i  Radę™ Solecką… Sołectwa Silnowo oraz Stowarzyszenie Silnowo 2020.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo