Archiwum z kategorii »Aktualności «

Stowarzyszenie „Stacja Kultura” wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie będą realizować od lutego do sierpnia 2018 roku projekt Regionalny Równać Szanse pt. „Kawał nieba w gębie”, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie gorąco zaprasza dzieci od 4 do 12 lat na drugą Sylwestrową noc w bibliotece, która odbędzie się w dniach 31 grudnia i 1 stycznia w godzinach 19.00-10.00! Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 70 zł za osobę.

więcej…

Kategoria: Aktualności

9 XII 2017r. w godzinach 14.00-20.00 aula w BKO w Bornem Sulinowie była przesycona zapachami ciast, pierników, aromatem imbiru i cynamonu, kawy, ferią barw i dźwięków, radosnym gwarem i śpiewem. Wszystko w fantastycznej atmosferze kiermaszu świątecznego, którego organizatorami była Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji z siedzibami w Bornem Sulinowie, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Stacja Kultura”, Urzędem Miasta, Budynkiem Kulturalno-Oświatowym i Telewizją Gawex jako patronem medialnym.

więcej…

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM. W tym roku KIERMASZ ŚWIĄTECZNY odbędzie się 9 grudnia 2017 roku od godz. 14.00 w auli BKO (al. Niepodległości 28). Poczujmy magię świąt! Podczas kiermaszu stale będzie nam towarzyszyć świąteczne granie i śpiewanie, zapach cynamonu i piernika, loteria i licytacje, warsztaty zdobienia pierników i wykonywania ozdób choinkowych. Zaczynamy o 14.00!

więcej…

6 grudnia 2017 roku w godzinach 16.00-19.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie dostarczyła najmłodszym mieszkańcom mnóstwa emocji. Wspólnie z pracownikami biblioteki dzieci przygotowały ozdoby na choinkę i pięknie ją ustroiły. Nikt się nie ociągał, a efekty pracy wszystkich rączek można podziwiać choćby na filmiku dokumentującym pracochłonne przedsięwzięcie (autorstwa Daniela Graszki).

więcej…

Kategoria: Aktualności

4 grudnia odbyły się warsztaty wyrobu biżuterii prowadzone przez panią Iwonę Gajewską-Tranbowicz. Tematem przewodnim zajęć była bransoletka z koralików z zawieszką w kształcie misia. Do kompletu dzieci wykonały kolczyki, w tym samym kolorze!

więcej…

Kategoria: Aktualności

1 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie odbył się I Turniej Gier Komputerowych i Konsolowych. W pierwszej edycji naszego konkursu dzieci miały możliwość zmierzyć się z legendarnymi tytułami – „Icy Tower” i „Super Mario Bros”! Na uczestników czekały bardzo słodkie nagrody.

więcej…

Kategoria: Aktualności