Autor Archiwum

Wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie „Czytelnik miesiąca sierpnia 2022”:

– w kategorii dorośli 19+ – pani Wanda Bednarska (Borne Sulinowo),
– w kategorii młodzież 13-18 lat – Wiktoria Wojtczak (Łubowo),
– w kategorii dzieci do 12 lat – Jowita Grendus (Silnowo).

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór upominków do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Zabawa trwa dalej, zachęcamy do odwiedzin! :)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ostatni dzień wakacji upłynął pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – panu Danielowi Graszce i pani Nadii Furmankiewicz na realizacji sesji zdjęciowej pn. „Jesienne krasnale” inspirowanej twórczością Marii Konopnickiej.

Dzieci, które wzięły udział w tym wydarzeniu miały możliwość zwiedzić okolicę naszego pięknego miasta i podziwiać zakątki, takie jak Wrzosowiska Kłomińskie, z których słynie ten region.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu aktualną ofertę zajęć odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie!

Plan zajęć 2022 (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

więcej…

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie wraz z Książnicą Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie, realizuje projekt pn. „Planszówki w bibliotece”.

Nasza Sekcja Planszówkowa wciąż się rozrasta. Dzięki współpracy z Książnicą Pomorską każdego miesiąca wypożyczamy dla Was zupełnie nowe gry. W okresie wakacyjnym oprócz standardowych pozycji w naszych zbiorach znalazły się również: Santa Monica, Unmatched: Bitwa Legend, Lamaland, Botanik, Dragomino. Opisy gier przybliżyliśmy na plakatach promujących Table Game Section.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Już od 1 października wracamy z planszówkami!

więcej…

Kategoria: Aktualności

Drugi tydzień wakacji w bibliotece właśnie dobiegł końca! Był to czas pełen pozytywnych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników…

Tydzień pn. „Senso-Modraczki i ich szlaczki” upłynął pod znakiem zajęć integracji sensorycznej Sensoplastyka® z panią Kamilą Straszkiewicz oraz rozrywek sportowych z panem Piotrem Gałką w CKiR.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki


11 Turniej Amatorskich Drużyn Siatkarskich w Silnowie (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Miło nam poinformować, że tej jesieni przeniesiemy się na chwilę do słonecznej Italii, a to wszystko za sprawą projektu pn. „W stronę włoskiego słońca”, który będzie realizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie od września do grudnia 2022 roku.

Wsparcie finansowe w kwocie 3950 zł zostało przydzielone w ramach programu „Działaj lokalnie”. Program ten jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), a realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP).

więcej…

Kategoria: Aktualności