Autor Archiwum

„Drzewko szczęścia” to najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz, która literaturą ciepłą, rodzinną i nierzadko kobiecą, zaskarbiła sobie sympatię dużej rzeszy czytelników.

Dzięki książce „Drzewko szczęścia” można zanurzyć się w pełnej humoru i ciepła opowieści rodzinnej, która pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. Autorka zaprasza nas do poznania historii 93-letniej Kornelii Trzpiot. Seniorka rodu doskonale wie czego chce, i wie jak osiągnąć swój cel.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Witamy Państwa bardzo serdecznie w Nowym Roku i mamy nadzieję, że będzie to czas przepełniony ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi w naszej bibliotece.

Już w środę, 19 stycznia o godzinie 17:00 zapraszamy na Dzień Babci i Dziadka w stylu greckim, który będziemy świętować przy dźwiękach duetu muzycznego Państwa Miszewskich, a fascynujące historie na temat tego pięknego kraju opowie nam pan Marek Pasławski. Poczęstunek w stylu greckim przygotują członkowie Kuźni Talentów z Krągów.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja pozwoli Państwu na chwilę przenieść się do słonecznej Grecji!

Bezpłatna wejściówka do odebrania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Ilość miejsc ściśle ograniczona!

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

Wystawa pt. „Folk’n’roll” została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Wystawa pt. „Futurama” została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że czytelnikiem miesiąca grudnia zostali:
 
 
 
 
Borne Sulinowo
– w kategorii dorośli 19+ – pan Krzysztof Rogowski,
– w kategorii młodzież 13-18 lat – Klementyna Marwicz,
– w kategorii dzieci do 12 lat – Gabriela Tatarowicz.

więcej…

Kategoria: Aktualności

„Stary rok odmaszerował.
Dobrze, bo to był konował
i w ogóle straszna małpa…”
(K.I. Gałczyński – Nowy Rok 1951)

Postanowienia noworoczne zrobione? Bo jak nie to mamy propozycję nie do odrzucenia. W tym Nowym Roku odważcie się na coś, czego jeszcze nie robiliście. Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (oficjalnie nadamy mu nazwę własną). 10 stycznia! Godzina 17.00! Jak zwykle nie zabraknie pysznej kawy i słodkości!

„My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano”
(J.R.R. Tolkien, Drużyna Pierścienia)

„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu”
(J.R.R. Tolkien, Dwie Wieże)