Autor Archiwum

„Metro 2033” to rosyjska powieść postapokaliptyczna napisana przez Dmitrija Głuchowskiego, pierwsza część trylogii. Akcja powieści rozgrywa się w moskiewskim metrze w 2033 roku, 20 lat po wojnie nuklearnej. Seria „Metro” została przyjęta bardzo ciepło przez wielu czytelników – czy to fanów SF, jak i również fantasy. Ten thriller, którego wartka akcja i niezwykle sugestywnie przedstawiony świat nie pozwolą Ci się od niego oderwać, aż do ostatniej strony, to nie tylko wspaniała rozrywka, ale i uczta dla czytelnika. To także portret człowieka u schyłku cywilizacji, przejmująca analiza jego niezmiennej natury. To obraz świata po końcu świata.

Cała trylogia jest warta uwagi dla każdego, kto lubi dobrze napisaną historię, klimatyczną fabułę, barwne postaci i dziwne niepokojące uczucie, którego doświadczymy zagłębiając się w lekturze!

Kategoria: Aktualności

W tym tygodniu kolejne plakaty z cytatami do wykorzystania. Częstujcie się!

Kategoria: Aktualności

Karta zgłoszenia dla dzieci

Regulamin

Wszystkie odnośniki otwierają się w nowej zakładce!

Ostateczny termin dostarczania zgłoszeń to 11 kwietnia 2023 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 kwietnia 2023 roku.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat z terenu miasta i gminy Borne Sulinowo.

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

„Nigdy nie jest za późno” to książka, która uświadamia, że najwięcej dowiadujemy się o sobie w najtrudniejszych momentach naszego życia.

Książka Pemy Chödrön „Nigdy nie jest za późno” to pozycja światowej sławy buddystki, którą pokochały gwiazdy Hollywood.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo

Marcowy piątkowy wieczór, półmrok, przyciemnione światła i atmosfera, jak z filmu kryminalnego w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. A to wszystko na spotkaniu autorskim ze znanym dziennikarzem, publicystą, wykładowcą akademickim i pisarzem – Krzysztofem Bochusem!

więcej…

“Życie nie jest tym, co człowiek przeżył, ale tym, co i jak zapamiętał”

W 1967 roku zostało wydane „Sto lat samotności”książka, która przyniosła Márquezowi prawdziwą sławę. Uważana jest za arcydzieło literatury iberoamerykańskiej i światowej. To jedna z najczęściej tłumaczonych i czytanych pozycji napisanych w języku hiszpańskim!

więcej…

Kategoria: Aktualności