Autor Archiwum

Eryk ma 8 lat i dwie babcie. Babcia Malutka jest mamą mamy i Eryk widział ją zaledwie kilka razy. Babcię Dużą, mamę taty, znał lepiej. Kiedy przyjeżdża, trzeba dokładnie wysprzątać pokój i odpowiadać na pytania pełnym zdaniem, bo Babcia Duża była kiedyś kierowniczką. Rządziła i wszystko wiedziała najlepiej. Eryk zauważył, że od tego czasu nic się nie zmieniło. Może dlatego każdy trochę się jej bał?

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

W lipcu przeniesiemy się w świat poezji, ponieważ 2 lipca 1923 roku w Bninie pod Poznaniem urodziła się Wisława Szymborska.

Przedstawimy pokrótce postać tej wyjątkowej poetki. Osobowości wyjątkowo utalentowanej, z zasłużoną Nagrodą Nobla w 1996 roku.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Karta zgłoszenia dla dzieci

Karta zgłoszenia dla młodzieży

Regulamin

Wszystkie odnośniki otwierają się w nowej zakładce!

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.385,00 zł w trzeciej edycji konkursu pn. „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK na realizację projektu pn. „Fotografia w oczach dzieci”. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o Polaku, który swoim dorobkiem zasłynął na świecie, a jego życiorys nie jest znany wśród młodzieży.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz