Autor Archiwum

Kategoria: Aktualności

13 września 2018 o godz.17.00 Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność ponownie gościć Magdę Omilianowicz, dziennikarkę i pisarkę, autorkę literatury typu NON FICTION. Tym razem do Bornego Sulinowa sprowadziła ją chęć nie tylko przypomnienia dotychczasowego dorobku, ale głównie zaprezentowania nowej książki „Procentowo” oraz podzielenia się planami pisarskimi.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania poza głównym celem, jakim jest  promowanie czytelnictwa, przyjęła również formę „uczczenia jubileuszu 100 rocznicy odzyskania niepodległości, a przesłanie powieści wzbogaciło program obchodów o ważny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”  – zaapelował w liście skierowanym do Rodaków Prezydent RP Andrzej Duda.

więcej…

Kategoria: Aktualności

1 września 2018 r. o godz. 20.00 w auli BKO z inicjatywy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Iwony Gajewskiej-Tranbowicz, odbył się recital Darka Dąbrowskiego w ramach projektu Bobby the Unicorn.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się już 8 września o godzinie 11:00 (Aula BKO, al. Niepodległości 28). Wybór tytułu lektury Pary Prezydenckiej padł na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Borne Sulinowo do wzięcia udziału w tak ważnym wydarzeniu!

więcej…

Kategoria: Aktualności

28 sierpnia 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie wspólnie z Miejskim Kołem PZW zorganizowały dzieciom przebywającym na wakacjach zawody wędkarskie pod nazwą „Wakacje z wędką”.

więcej…

Kategoria: Aktualności

28 sierpnia 2018 roku budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie od samego świtu wypełniony był aromatami kuchni świata… A wszystko dlatego, że w tymże dniu na godz. 17.00 zaplanowano wielki finał realizowanego programu Równać Szanse.

więcej…