Autor Archiwum

Szanowni Mieszkańcy,
Dziś wyjątkowe święto dla każdego Polaka – Święto Niepodległości. Co roku obchodziliśmy je bardzo uroczyście. Jednak ze względu na nieustającą pandemię COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zamiast udziału w corocznych, oficjalnych uroczystościach – zapraszamy do włączenia się we wspólne świętowanie, ale we własnych domach poprzez środki komunikacji elektronicznej.

więcej…

Czasowe zamknięcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie oraz Filii w Silnowie, Radaczu i Łubowie w dniach 07-29.11.2020 roku

Kategoria: Aktualności

W dniu 11 listopada o godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprasza wszystkich do obejrzenia wydarzenia online „Rzecz o Niepodległej”. Przygotowany montaż słowno-muzyczny ma uświetnić tegoroczne obchody rocznicowe. Chcemy, aby każdy mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania i poczuć się częścią wspólnoty obywatelskiej w tym ważnym dla nas wszystkich święcie.

więcej…

W dniu 11 listopada w samo południe, każdy z Państwa może wziąć udział w akcji „Niepodległa do hymnu” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej – chcieliśmy spotkać się z Państwem osobiście, ale jak wiecie, życie rewiduje poglądy i dostosowując się do obecnych warunków epidemiologicznych w kraju, zdecydowaliśmy się ponownie zaproponować ucztę poetycko-muzyczną w formie online.

więcej…

„Jeśli nie możecie przyjść do opery, to opera przyjdzie do Was!” – pod takim właśnie hasłem odbyło się spotkanie uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Łubowie z pracownikami szczecińskiej Opery na Zamku.

Czym zajmuje się inspicjent? Co to jest uwertura? Kto projektuje kostiumy? A nawet: ile waży kurtyna? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było usłyszeć na edukacyjnych warsztatach operowych w Szkole Podstawowej w Łubowie, która przyjęła nasze zaproszenie do udziału w projekcie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN