Autor Archiwum

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki! Wspaniała okazja do podzielenia się refleksjami na temat swojej „książki życia”, wybrania idealnej lektury na „niepogodę” – takiej, która daje wiele radości i wywołuje uśmiech :)

Nie zabraknie aromatycznej kawy i słodkości! Kto wie, może odwiedzi nas MIKOŁAJ? Zapraszamy 5 grudnia 2022 roku od godz. 17:00!

W poniedziałek, 28 listopada 2022 roku w galerii MBP odbyło się huczne podsumowanie III Pleneru Malarskiego oraz wernisaż pn. „Świat wokół nas”. Czas upłynął na podziwianiu pięknych prac, a także na „tańcach, hulankach, swawolach”. Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie zaskoczyły ciekawymi przebraniami, a wszystkiemu przygrywała znana i lubiana Kapela Borneńska.

Zobaczcie Państwo sami, jaką fantazją wykazały się organizatorki wydarzenia!

więcej…

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

„Kukolka” to tytuł powieści napisanej przez urodzoną w Dniepropietrowsku pisarkę, ilustratorkę i aktorkę – Lanę Lux. Akcja toczy się na Ukrainie lat 90-tych i opisuje historię dziewczynki o imieniu Samira. Tytułowa „Kukolka”, czyli po rosyjsku „lalka” to pseudonim dziewczynki romskiego pochodzenia, którą poznajemy w momencie jej pobytu w ukraińskim sierocińcu. Ciąg dalszy to już trzy etapy jej życia, z których każdy ukazuje coraz większe osamotnienie i okrucieństwo dzisiejszego świata w stosunku do bezbronnego dziecka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN