Autor Archiwum

Aby umilić Państwu czas i wrócić pamięcią do tradycyjnych znanych wszystkim utworów o charakterze ludowym Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym FOLKLOR zorganizowała Przegląd Lokalnych Zespołów Śpiewaczych. Premiera już dzisiaj o godzinie 17.00!

Podczas koncertu będzie można usłyszeć „Kapelę Borneńską”, „Borneńskie Podlotki”, „Borneńskie Wrzosy” i „Jarzębiny” z Jelenia. Bardzo dziękujemy instruktorom za przygotowanie tak sentymentalnych dla nas utworów, a członkom zespołów za wykonania chwytające za serce. Życzymy przyjemnego wysłuchania i niezapomnianych wrażeń!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Kategoria: Aktualności

Kolejny tydzień wakacji za nami! Przez ostatnie 5 dni pod okiem pana Piotra Gałki dzieci dzielnie pracowały nad kondycją podczas zajęć sportowych. Oprócz klasycznych, uwielbianych przez wszystkich gier zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka, wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzić swoją szybkość i zwinność na torze przeszkód. Czwartek był dobrym dniem do nauki nowej gry – gry w bule. Członkowie klubu sportowego „BorBul” w Bornem Sulinowie chętnie pomogli dzieciom nauczyć się zasad. Ostatnie zajęcia na Orliku z panem Piotrem będące jednocześnie podsumowaniem tygodnia łączyły wszystkie elementy i umiejętności nabyte w ciągu ostatnich dni. Piękna pogoda sprawiła, że ten tydzień był wprost idealny!

więcej…

Kategoria: Aktualności

Mamy przyjemność ogłosić, że Grupa Nieformalna „Ocalić od zapomnienia” działająca pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie otrzymała dotację w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2020” – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Prawdziwą atrakcją aktualnego tygodnia była wycieczka do parku rozrywki Majaland w Kownatach, która odbyła się 22 lipca 2020 roku. Podczas całodniowej zabawy w parku dzieci podzielone na grupy wiekowe korzystały z licznych atrakcji, takich jak ekscytujące rollercoastery, bitwy wodne i kwiatowe karuzele!

więcej…

W ramach wdrożenia działania animacyjnego, służącego włączaniu społeczności lokalnych w proces rewitalizacji oraz realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego wraz z wydarzeniem animacyjnym w oparciu o fiszkę przedsięwzięcia inwestycyjnego dla miejscowości Borne Sulinowo o tytule „AKADEMIA RUCHU, CZYLI JAK WYCIĄGNĄĆ MIESZKAŃCÓW Z DOMU W MIEJSCE INTEGRACJI, SPOTKAŃ I AKTYWNEGO WYPOCZYNKU W OTOCZENIU MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ”, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” wraz z mieszkańcami przeprowadziło wstępne zagospodarowanie terenu.

więcej…

Miniony tydzień minął pod znakiem warsztatów tańca ludowego. Pod okiem pani Ani Poghosyan przez pięć dni dorośli uczyli się elementów tańca ludowego w ramach programu EtnoPolska 2020, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN