Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nowy wykaz sekcji, klubów i zespołów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie obowiązujący od października do grudnia bieżącego roku. Będzie się działo!

więcej…

16 października w Radaczu odbyły się warsztaty fotograficzne, na których uczestnicy wyszli w plener – odwiedzili między innymi park nad jeziorem i lokalny kościół. Efekty pracy i zaangażowanie w fotografowanie można podziwiać na zdjęciach.

więcej…

Wśród zajęć oferowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną prowadzone są warsztaty biżuterii artystycznej, w których chętnie biorą udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Pierwsze zajęcia odbyły się 16 października, a podczas nich uczestniczki mogły dowiedzieć się, w jaki sposób wykonuje się biżuterię oraz stworzyć własną bransoletkę.

więcej…

W dniu 14 października 2017 roku Stowarzyszenie „Stacja Kultura” i Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie byli organizatorami XVIII Henrykowskich Dni Kulturalnych w Pałacu Siemczyńskim. Wydarzenie było pierwszą częścią całego cyklu zaplanowanego z inicjatywy Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w ramach realizacji projektu „Seniorzy w akcji” w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną.

więcej…

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżnikami: Ryszardem Teisseyre i Ryszardem Grześkowiakiem, które odbędzie się 20 października o godzinie 17:30!

więcej…

11 października odbyły się warsztaty Bajkoterapii prowadzone przez panie Martę Kątny oraz Aurelię Biegajło. Tym razem zajęcia miały miejsce w Radaczu, a chętnie uczestniczące w zajęciach dzieci mogły wsłuchać się w bajki czytane przez prowadzące.

więcej…

„Jak mówić, by dzieci nas słuchały?”– tak brzmiał temat warsztatów literackich prowadzonych przez panią Dorotę Budzisz, autorkę „Książka uczy i wychowuje”. Podczas spotkania dorośli i seniorzy mieli okazję nie tylko wymienić się własnymi doświadczeniami, ale też starali się znaleźć odpowiedzi dotyczące dobrego wychowania dzieci i młodzieży.

więcej…

Dnia 10 października 2017 roku Miejska Biblioteka Publiczna gościła pana Arkadiusza Niemirskiego. Na spotkanie autorskie przybyli uczniowie klas szóstych.

więcej…